ՀՀ ԱԶԳՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՄԻՈՒԹՅՈՒՆԸ ՇՆՈՐՀԱՎՈՐՈՒՄ Է ԲԱՆԱԿԻ 10-ԱՄՅԱԿԸ
Հայաստանի Հանրապետության բնակչության 3 տոկոսը կազմում են 20 ազգությունների ներկայացուցիչները: Հայաստանի ազգային բանակի ստեղծման առաջին իսկ օրվանից նրանք որպես պետության քաղաքացիներ պարտավորված էին ծառայել ՀՀ բանակում:
Հայկական բանակում ծառայող օտարազգիների կողմից իրենց իրավունքների ոտնահարման մասին բողոքներ չեն ստացվում: Կան միայն կենցաղային բնույթի բողոքներ, ասում են Հայաստանի զինված ուժերի ներկայացուցիչները:
Վերջին շրջանում բանակում տեղի ունեցած դրական ոփոխություններից ելնելով ՀՀ Ազգությունների Միությունը բանակի 10-ամյակի կապակցությամբ որոշեց շնորհավորել բոլոր հայ զինվորներին: Մայրաքաղաքի զորամասի զինվորների համար կազմակերպվեց տոնական համերգ:

ВАЗГЕН МАНУКЯН:"МЫ ОТСТАЕМ ОТ МИРА"
Мы отстаем от мира, - заявил сегодня гость Национального клуба прессы лидер Национального-демократического объединения Вазген Манукян. Причину последний видит в том, что Армению всегда руководили один с половиной или три с половиной человека и все по той же политической линии.
Если в результате президентских выборов 2003 года сохранятся все те же структуры и лица, страна обречена на распад, уверен Вазген Манукян. Вазген Манукян не исключает, что пойдет на выборы в каком-либо союзе, но уж точно не в союзе с Армянским Общенациональным движением.
Будучи среди 6-и за парламенскую систему управления, Вазген Манукян уверяет, что парламенская система в Армении может работать, если сложится соответствующая команда.